1975Ber, Eduard
1977Talts, Evelin
1993Sammelselg, Siim-Tanel

18.05. EESTI SPORDIAJALOOS

2020leevendati seoses koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorra lõppemisega mitmeid sportimisega seotud piiranguid, millest olulisemad olid luba korraldada vabas õhus pealtvaatajateta kuni saja osalejaga (sportlased, kohtunikud, korraldajad, taustajõud jne) spordiüritusi ning eritingimustel spordiklubide (sh jõusaalide ja ujulate) avamine sporditreeninguteks siseruumides.
2016krooniti Inna Zlidnise koduklubi Budapesti Ferencvárosi teist aastat järjest Ungari karikavõitjaks. Finaalis alistati teine Budapesti klubi Honvéd skooriga 5:0.
2014võitis Endla Vaher juunioride MM-võistlustel Hispaanias Santa Susannas kuldmedali fitnessis pikkuskategoorias üle 163 cm ja ka absoluutarvestuses.
2013Tallinna lauluväljakul 26. korda toimunud maijooks oli rekordilise osavõtjaskonnaga: 7 km pikkuse jooksu-, kepikõnni- ja käimisdistantsi läbis 12 037 naist. Lastejooksudel sündis samuti osalejate rekord – 2117. Sportlastest võitis maijooksu Liina Tšernov.
2013Šotimaa jalgpallimeistrivõistlused FC Motherwelli rivistuses hõbemedaliga lõpetanud Henrik Ojamaa pälvis tunnustust ka individuaalselt. Kokku 37 mängus väljakul käinud ja 2704 minutit platsil veetnud Ojamaa andis selle ajaga 16 väravasöötu, rohkem kui keegi teine.
2008võitis Pavel Loskutov Riia poolmaratoni ajaga 1:05.51.
2002kaotas Eesti jalgpallikoondis Varssavis peetud maavõistlusmängus Poolale 0:1. Poolakad kasutasid mängus 22, eestlased 14 jalgpallurit.
2002sai Martin Padar judo EM-võistlustel Mariboris kuni 100 kg kaalus hõbemedali, kaotades esikohamatšis hollandlasele Elco van der Geestile.
1997kaotas Eesti jalgpallikoondis Tallinnas peetud MM-võistluste valikmängus Lätile 1:3. Indrek Zelinski viis võõrustajad 5. minutil juhtima, kuid teisel poolajal lasti oma väravasse kolm palli.
1996sai Tallinnas teoks 9. Maijooks, mis meelitas kaasa lööma 4000 naist Eestist ja Soomest.
1990võitsid Old Toomas Rally soomlased Seppo Mustonen ja Jarmo Mahonen (Lancia). Eesti ekipaažidest olid viienda kohaga parimad Ladal võistelnud Ivar Raidam ja Maano Mardisalu.
1986kogus Sven Reintak Tartus peetud kümnevõistlusel Eesti rekordit ületava summa 8232 punkti, kuid ametliku rekordina see kirja ei läinud, sest odaviskes kasutati veel vana oda. Teiseks tuli 8001 punktiga Andrei Nazarov ning kolmandaks 7945 punkti kogunud Tiit Pahker.
1970krooniti Paul Keres N Liidu malekoondise liikmena kolmandat korda meeskondliku EM-i võitjaks. Kapfenbergis (SFV) peetud turniiril kogus Liidu koondis 52,5 punkti, Keres oli 96 osaleja seas ainus, kes alistas malelaual kõik oma viis vastast.
1968saavutas Jaan Talts Luganskis peetud N Liidu meistrivõistlustel tõstmises poolraskekaalus 500 kiloga esikoha. Rebimises püstitas Talts 153,5 kiloga uue maailmarekordi.
1968kaotas Eesti võrkpallimeeskond Budapestis toimunud kohtumise Ungari koondisele 1:3.
1958lõppesid Poolas Łódźis naiste EM-võistlused korvpallis. Võitis Bulgaaria, hõbedaga pidi leppima N Liidu koondis, kuhu kuulusid ka Maret-Mai Otsa ja Aime Kraus.
1940tõukas Aleksander Kreek Euroopas sel hooajal esimesena kuuli üle 16 meetri – 16.28.